IMG_0083.JPG

HAKKIMDA

Size Yol Gösterecek Uzman Bir Profesyonel

Aktif ve yoğun bir şekilde Erenköy Bağdat Caddesi Sone Psikoloji Çocuk&Ergen ve Yetişkinlerle Bireysel Danışmanlık-Psikoterapi süreci yürütmektedir.

Daha önceki çalışma yerleri arasında; Acıbadem Sağlık Grubu, Serenity Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve Psikohelp Eğitim ve Danışmanlık Merkezi bulunmaktadır.

Doktor Gizem Akcan’dan Oyun Terapisi eğitimi; İskoçyalı Kain Ramsay’den Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini İngilizce ve Prof. Dr. Murat Atmaca'dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Türkçe; Doktor Psikoterapist Sinem Durusal'dan Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) eğitimini; Doç. Dr. Elif Çelebi’den Çözüm Odaklı Terapi eğitimi; Uzman Klinik Psikolog İlbey Uçar'dan Sanat Terapisi, Ares Psikolojik Danışmanlık Merkezin'den Duygu Odaklı Terapi Eğitimini almış ve uygulayıcı olmuştur. Yüksek lisans eğitimi sırasında ise psikoterapi eğitimi olarak Şema Terapi eğitimini almış ve başarıyla tamamlamıştır.


Doktor & Psikoterapist Sinem Durusal'dan MMPI Eğitimi, BECK Envanterleri eğitimi ve Yetişkin Testleri Eğitimini (Standardize Mini Mental Test, Psikiyatride Kullanılan Ölçek ve Kısa Testler, Beier Cümle Tamamlama Testi, SCL 90-R Ruhsal Belirti Tarama Listesi, Kısa Semptom Envanteri, PANSS Pozitif ve Negatif Belirtiler Ölçeği, Yetişkin Zeka Değerlendirmesi ve Kognitif Tarama Testleri, Kent EGY ve Porteus Labirentleri Testleri ile erişkin zeka geriliğini saptama ve skorlama, ACE-R Addenbrooke's Kognitif Tarama Envanteri ile alzheimer, demans veya organisite taraması yapma) alıp süpervizyonlarını başarıyla tamamlamıştır. MOXO Türkiye'den, çocuk ve yetişkinler için dikkat ve hiperaktivite testi olan MOXO d-CPT eğitimini ve Türk Psikologlar Derneği'nden Wechsler Çocuklar İçin Zeka Testi (WISC-IV) eğitimlerini başarıyla tamamlayarak uygulayıcı olmuştur. Uzman Klinik Psikolog Tamer Karaokçu’dan  ise Çocuk Tematik Algı Testi, Çocuk Değerlendirme Testleri (Ankara Gelişim Envanteri AGTE, D2 Dikkat Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Lousisa Düss Psikanalitik Hikâyeler Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Good Enough-Harris, Gesell Gelişim Testi, Cattell 2A-3A Zeka Testi, Bender Gestalt Motor Algı Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Porteus Labirentleri) ve Çocuk Resimleri Analizi eğitimlerini almış, süpervizyonlarını tamamlamış ve uygulayıcı olmaya hak kazanmıştır.


Bunların yanı sıra; Doktor Başak Demiriz’den Klinik Görüşme Becerileri eğitimini almıştır.  Prof. Dr. Zümre Atalay'ın düzenlediği 5. Mindfulness Sempozyumuna katılmıştır. Bunların dışında katıldığı bazı seminerlerse; Uzman Klinik Psikolog Selçuk Tokaç’tan Aile Terapisinin Çocuk Ergen Terapisine Entegrasyonu, Uzman Klinik Psikolog Betül Arıkan'dan Klinik Psikoloji ve Pratikleri, Doktor Sinem Durusal’dan Zeka Kavramının 3 boyutta incelenmesi, Doktor Serhan Doğan’dan EMDR, Psikolog Ömer Ateş’ten Spor Psikoloji olmuştur. 

Lise öğrenimini İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’nde onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji bölümünü tam burslu okumaya hak kazanmış ve yüksek onur öğrencisi olarak bitirmiştir. Yine Nişantaşı Üniversitesi’nde Çift Anadal Programı olarak Yeni Medya programını okumuştur. İstanbul Kent Üniversite’si Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını ise yüksek onur öğrencisi olarak tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Gerek lisans gerekse yüksek lisans öğrenimi sırasında birçok akademik araştırma ve sosyal sorumluluk projesinde yer almış, aynı zamanda yüksek lisans eğitiminde Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde vizitlere katılmıştır. Lisans öğrenimi sırasında, 4 aylık zorunlu stajını özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde yapmış ve burada aktif rol almıştır; çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle olan seanslara girmiş, terapi akışını gözlemlemiş, çocuklarla oyun odasında oynanarak gözlemler yapmış, kişilere uygulanan psikolojik testlere (WISC-4, Rorschach, CAS, MOXO, MMPI, Nöropsikolojik Testler) ve testlerin sonucundaki değerlendirme, geri bildirim seanslarına girmiş, vaka analizi toplantılarına katılmıştır. 

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Nişantaşı Üniversitesi’nde 1.5 sene boyunca Asistan Öğrenci olarak ailelerle iletişim konusunda ve hocaların akademik asistanı olarak çalışmıştır.

Çok iyi seviyede İngilizce, başlangıç seviyesinde de İspanyolca ve Almanca bilmektedir.

ÇALIŞMA ALANLARI:

Çocuk ve Ergenlerde: Depresyon, Travma, Kaygı ve Korkular, Sosyal Fobi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Uyku ve Yeme Bozuklukları, Fobiler, Dışa Atım Bozuklukları, Davranış Bozuklukları, Okul Problemleri, Özgüven Sorunları, Kardeş Kıskançlığı, Anne-Baba Kaybı, Boşanma, İstismar, İletişim Sorunları, Ayrılık Anksiyetesi, Bağlanma Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Öfke Kontrolü

Yetişkinlerde: Depresyon, İlişki ve İletişim Problemleri, Kaygı, Panik Bozukluk, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Travma, Kişilik Bozuklukları, Özgüven Problemleri, Öfke Kontrolü, Fobiler, Panik Atak, Stres Yönetimi, Uyku ve Yeme Bozuklukları, Dissosiyatif Bozukluklar